APEX BANK RAHBARIYATIDAGI KADRLAR O‘ZGARISHI APEX BANKda yuqori rahbariyat tarkibida o‘zgarishlar ro‘y berdi. Bankning yangi rahbari etib boshqaruv raisining amaldagi o‘rinbosari Sergey Gimadiyev tayinlanishi belgilandi. Qaror O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki bilan kelishilgandan so‘ng kuchga kiradi.
Sergey Abdulxayevich Gimadiyev APEX BANK jamoasiga 2024-yilda kelib qo‘shildi va dastlabki oylardanoq o‘zini keng ko‘lamli vazifalarni hal etishga qodir tizimli boshqaruvchi sifatida namoyon etdi. Uning tajribasi bank sohasida 15 yildan ortiq bo‘lib, jumladan biznesni rivojlantirish, raqamli mahsulotlar yaratish va operatsion faoliyatni boshqarish bo‘yicha lavozimlarni o‘z ichiga oladi.
"Men uchun bu mas’uliyat va ishonch qadami. Biz bankning mijozlarimiz uchun o‘sish, texnologiklik va yuqori darajadagi xizmat ko‘rsatishga qaratilgan strategik yo‘nalishini davom ettiramiz" izoh berdi Sergey Gimadiyev.
Baxrom Hamidullayevich Nu’monov, avvalgi boshqaruv raisi, APEX BANK Kuzatuv kengashi a’zosi sifatida faoliyatini davom ettiradi va bankning strategik rivojlanish masalalarida ko'maklashadi
"APEX BANK bugun barqarorlik va ishonchli o‘sish yo‘nalishini ko‘rsatmoqda. Operatsion boshqaruvni kuchli rahbarga topshirganimdan mamnunman va shu bilan birga bankning strategik rivojlanishidagi faol ishtirokimni davom ettiraman”dedi Baxrom Hamidullayevich Nu’monov.
Ushbu tayinlov boshqaruv tizimidagi rejalashtirilgan o‘zgarishlar doirasida amalga oshirilmoqda va bankning bozor ulushini oshirish, mahsulotlar assortimentini kengaytirish hamda mijozlarga ko‘rsatiladigan xizmat sifatini takomillashtirishga yo‘naltirilgan.

КАДРОВЫЕ ИЗМЕНЕНИЯ В РУКОВОДСТВЕ APEX BANK В APEX BANK произошли изменения в составе высшего руководства. Новым главой банка решено назначить нынешнего заместителя председателя правления Сергея Гимадиева. Решение вступит в силу после согласования с Центральным банком Республики Узбекистан.
Сергей Абдулхаевич Гимадиев присоединился к команде APEX BANK в 2024 году и с первых месяцев проявил себя как системный управленец, способный решать масштабные задачи. Его опыт охватывает более 15 лет работы в банковской сфере, в том числе на позициях, связанных с развитием бизнеса, цифровых продуктов и управлением операционной деятельностью.
«Для меня это шаг ответственности и доверия. Мы продолжим стратегический курс банка, направленный на рост, технологичность и высокий уровень сервиса для наших клиентов» прокомментировал Сергей Гимадиев.
Бахром Хамидуллаевич Нуъмонов, ранее возглавлявший правление, продолжит работу в составе Наблюдательного совета APEX BANK, оказывая поддержку в вопросах стратегического развития.
«APEX BANK уже сегодня демонстрирует зрелость и уверенный вектор роста. Я рад передать операционное руководство сильному управленцу и в то же время сохранить активное участие в стратегическом развитии банка»подчеркнул Бахром Хамидуллаевич Нуъмонов.
Назначение проходит в рамках плановой управленческой трансформации и направлено на усиление позиций банка на рынке, развитие продуктовой линейки и совершенствование клиентского сервиса.